פרטי המוצר

מק"ט 4122
כולל:
מדריך חדש לנטיית הפעלים בשפה העברית, הכולל מפתח פעלים המכיל יותר מ-4200 פעלים נפוצים עם הפנייה ללוח המתאים, ולאחריו 264 לוחות נטייה מסודרים לפי בניינים וגזרות.

מתאים ל:
לכל המעוניין

פורמט:
ספר בכריכה רכה, בגודל 16.5/22.5 ס"מ, לוחות הפעלים מודפסים בצבע מלא.

משקל (ק"ג):0.40 קג'


מחיר רגיל: 85 ש"ח
מחיר באתר: 78 ש"ח
אם ברשותך קוד הנחה, הכנס כאן:

מדריך לוחות הפעלים לדוברי גרמנית - ספר בלבד

***Nicht auf Lager*** ראה מוצרים שונים בשפה הגרמנית.

לוחות הפעלים הם כלי עזר חשוב והכרחי להקניית יסודות נכונים של השפה העברית. לא מעט ספרי לוחות פעלים יצאו לאור בשפה העברית, ועם זאת נדמה לנו שספר זה מייצג משהו אחר, מתוחכם וחדיש יותר. בראש ובראשונה, המטרה הייתה ליצור מוצר איכותי וייחודי ללומד השפה העברית בבואו ללמוד ולהבין את עקרונות בניית הפעלים ונטייתם. החידושים הרבים בספר זה, הדקדוקיים והחזותיים, מטרתם אינה רק לשוות לספר מראה נאה ואיכותי, אלא הם כלי עזר חשוב ויעיל מאין כמוהו לתהליך הלימוד. ללא ספק, העבודה הרבה והמעניינת ביותר שנעשתה בספר הייתה בצביעת אותיות השורש בצבע אדום – דבר המבליט באופן יוצא מן הכלל את החוקיות ואת המבנה הייחודי של כל גזרה בבניינים השונים. גם ההקפדה על הבאת הכתיב המלא (שכן זו לרוב הצורה המקובלת שבה נכתבת כיום העברית) לצד הכתיב החסר, ושניהם מנוקדים, ממחישה ומבטאת את גישתנו העדכנית והעכשווית. לספר מספר חלקים:

 החלק הראשון כולל הקדמה ודברי הסבר מפורטים לגבי אופן השימוש במדריך, וכולל גם את רשימת 264 הלוחות שבספר.

 החלק השני הוא מפתח (אינדקס) הפעלים בעברית, וכולל גם פעלים מהלשון המדוברת ואף מלשון הסלנג. מפתח זה הוא למעשה "שער הכניסה" בבואנו לחפש פועל מסוים ולמצוא את דגם נטייתו בלוח המתאים. המפתח ערוך בסדר אלפביתי ובכתיב מלא לפי צורת עבר נסתר (הוא), ומיד לאחריה מופיעות צורת ההווה וצורת שם הפועל. מספר הלוח שעל פיו יש להטות את הפועל מצוין מיד לאחר מכן, ויש לשים לב להערות החשובות המופיעות בצמוד אליו.

החלק השלישי הוא לוחות הפעלים עצמם, 264 במספר. הלוחות מסודרים לפי בּנייני הפועל: פָּעַל, נִפְעַל, פִּיעֵל [פִּעֵל], פּוּעַל [פֻּעַל], הִתְפַּעֵל, הִפְעִיל, הוּפְעַל [הֻפְעַל]. בכל בניין הלוחות מסודרים לפי הגזָרות השונות: שלמים, פּ' גרונית, ע' גרונית, ל' גרונית, פּ"נ / פּי"צ, פּו"י, עו"י, ע"ע (כפולים), ל"א, ל"י. תחילה הבאנו את הפעלים בעלי שלוש אותיות שורש, ובבניינים המתאימים הבאנו גם את הפעלים המרובעים ובשעת הצורך אף את המחומשים. בכל לוח הצורות מסודרות לפי סדר הזמנים: שם הפועַל, הווה (=בינוני), בינוני פעול (אם קיים בבניין פָּעַל), עבר, עתיד, ציווי (בבניינים פּוּעַל [פֻּעַל] והוּפְעַל [הֻפְעַל] רק הווה, עבר ועתיד). כאמור, הרחבה על אופן השימוש בלוחות נמצאת בהקדמה העברית שניתן לעיין בה להלן ("מידע שימושי").

Share |